Sve o fudbalu u BiH

Velež demonstrirao silu u Visokom

Mostarci su pokazali kolika je razlika između Premijer lige BiH i Druge lige FBiH.
FK Velež

FK Velež je danas u Visokom odigrao novi pripremni meč protiv domaće NK Bosne, a slavili su sa uvjerljivih 0:8. Rođeni su na najbolji način pokazali kolika je razlika između Premijer lige BiH i Druge lige FBiH.

Velež je utakmicu započeo sa igračima koji ne dobijaju puno minuta, ali su igrači željeli da dokažu da zaslužuju prvu postavu. Bosna se od početka orjentisala na odbranu, a već u ranoj fazi su napravili grešku nakon koje je Čatić pogodio za 0:1.

U 20. minuti dosuđen je kazneni udarac za Velež nakon faula na Ovčinom, a isti igrač je i izveo jedanaesterac. Golman Sirćo je odbranio njegov udarac, ali je Ovčina natrčao na odbijenu loptu i pospremio je u mrežu za 0:2, što je bio i rezultat prvog poluvremena.

Već u petoj minuti nastavka ponovo je Ovčina oboren u šesnaestercu, a ovaj put je Osmić siguran za 0:3. U 60. minuti je trener Feđa Dudić uveo “tešku artiljeriju”, koja je bila neumoljiva prema domaćinima. Od 60. minute na terenu su bili Bogdanović, Ćosić, Cheshmedjiev, Zvonić, Ćivić, Radovac, Pršeš, Vehabović, Cvijanović, Brandao i Mulić, skoro pa najjača postava Rođenih.

Novi napadač Veleža Fejsal Mulić u 62. minuti pogađa za 0:4. Nakon toga je u dva navrata isti igrač pogodio prečku, a nakon drugog pokušaja u 75. minuti stigao je do odbijene lopte i pospremio je u mrežu za 0:5. Samo dvije minute kasnije ponovo je Mulić na sceni, kada postiže svoj treći a Veležov šesti gol na utakmici.

U 81. minuti strijelac sedmog gola za Velež bio je Edo Vehabović, a par minuta kasnije konačnih 0:8 postavio je Brazilac Brandao.

*Zabranjeno je svako preuzimanje sadržaja bez dozvole autora i navođenja izvora. | PLBiH - Premijer liga BiH.