(VIDEO) Mladost u sjajnoj utakmici savladala Radnik

Mladost je uspjela doći do važna tri boda.

Sjajan meč ispunjen preokretima odigrali su Mladost i Radnik u prvom susretu 10. kola Premijer lige BiH. Na koncu su slavili domaći na krilima inspirisanog Amera Hiroša.

Gosti odlično otvaraju utakmicu, u sjajnoj šansi je Velibor Đurić koji sam istrčava pred Bukvića, ali vratar Mladosti na visini je zadatka.

Potom je susret uronio u monotoniju sve do 22. minute kada Hadžić ne koristi dobar povratni pas Hiroša. Međutim, već minut kasnije ista kombinacija je urodila plodom – Hiroš odlično proigrava Hadžića, a napadač Mladosti majstorski je nadmudrio Kozića za 1:0.

Osam minuta kasnije preciznim šutem za 17 metara izjednačio je Mekić i tako postavio egal za prvo poluvrijeme (1:1).

Radnik do preokreta dolazi u 64. minuti, nakon duplog pasa Đurića i Bradonjića, koji ovaj drugi pretvara u pogodak za 1:2.

Kada se činilo da će Bijeljinci doći do prve ovosezonske gostujuće pobjede, desio se – Hiroš. Raspoloženi kapiten Mladosti fauliran je u šesnaestercu, a sam je izveo penal za 2:2 u 84. minuti.

Svega pet minute kasnije – 3:2, i ponovo je u glavnoj ulozi izvrsni Hiroš, koji je prelijepim udarcem pogodio suprotni ugao Kozićevog gola za, kako će se ispostaviti, pobjedu domaćeg tima.

U video prilogu ispod pogledajte golove sa ove sjajne utakmice.