Željezničar ponovo slavio

Plavi su upisali treću pobjedu u pripremnim mečevima.

Željezničar je upisao i treću pobjedu u trećoj pripremnoj utakmici u ovoj pauzi, a i ova utakmica je, kao i prethodne dvije, odigrana na Grbavici. Protivnik je bio NK GOŠK iz Gabele, a konačan rezultat utakmice glasio je 2:1.

Željezničar je od početka krenuo ofanzivno, a to im se isplatilo u 17. minuti utakmice. Nakon odlične akcije mladog Sedada Subašića i Petra Boje, gol za vodstvo postigao je Mehmed Alispahić. Željezničar je do 2:0 stigao preko Lendrića u 39. minuti, nakon još jedne fantastične akcije Plavih.

U nastavku se GOŠK rano vratio u utakmicu, kada je Jusufbašić u 48. minuti pogodio za 2:1. Mogao je Šunjić sredinom drugog poluvremena postići drugi gol za GOŠK, ali je Fejzić bio siguran. Željezničar je stvorio nekoliko prilika i u nastavku, ali ipak nisu uspjeli postići pogodak, pa je susret okončan rezultatom 2:1.

Oba trenera su u ovom meču odlučila dati šansu svim igračima koji su bili u kadru, a među najboljima je bio Sedad Subašić.