Zildžović: Ja ne odustajem kada je teško; Petrović: Igrači su poslije Čelika osjetili da moraju bolje

Treneri oba tima su se složili da je Radnik bio bolji tim i da je zasluženo slavio.
FK Radnik FK Zvijezda 09

Radnik je u utakmici 22. kola Premijer lige BiH na svom terenu deklasirao Zvijezdu 09 rezultatom 5:1. Zanimljivo je da je, i pored 5 primljenih golova, golman gostiju Vujanac bio njihov najbolji igrač, a imao je čak 9 odbrana na kraju utakmice. Treneri obje ekipe su poslije utakmice prokomentarisali susret za kanal Arena Sport.

“Potpuno zaslužena pobjeda Radnika i čestitke kolegi Petroviću i njegovim igračima. Mi smo danas bili neprepoznatljivi. Naš osnovni problem je što smo stajali predaleko od igrača, primisli smo tri gola iz prekida što je nedopustivo za jedan tim. Naravno, ja sam trener i ja preuzimam odgovornost za ovaj poraz danas. Željeli smo najbolje, ali možda i prevelika želja dovede do ovoga da smo neprepoznatljivi, definitivno najslabija utakmica otkako sam ja trener Zvijezde. Na muci se poznaju junaci, imamo još 11 kola, dosta igrača nam je u proteklom periodu imalo problema, bili su bolesni i povrijeđeni ali to ne može biti nikakvo opravdanje za ovaj poraz. Sjesti ćemo skupa i pokušati naći izlaz iz ove situacije u što kraćem roku i već se spremamo za sljedeću utakmicu protiv prvoplasiranog na tabeli. Ulazimo u zadnju trećinu prvenstva, još su 33 boda u igri i sve dok postoji i teoretska šansa mi ćemo se nadati i truditi. Najlakše je odustati kada je teško, ali ja nisam takav čovjek. Svakako da će biti i razgovora sa predsjednikom, da vidimo šta i kako ćemo dalje”, rekao je poslije utakmice trener Zvijezde 09 Adnan Zildžović.

“Sigurno je da su igrači nakon analize utakmice protiv Čelika osjetili da moraju bolje, jer je za mene nedopustivo da ekipa izađe na teren bez ikakvog žara i borbenosti, da će lagano dobiti utakmicu i slično. Sigurno je da su osjetili posljedice toga ove sedmice na treninzima i ja ne mogu dva puta da opraštam, tako da je ekipa danas izašla u pravom svjetlu. Mi smo protiv Željezničara odigrali jednu jako dobru utakmicu gdje nam je falilo malo više fudbalske linije, protiv Čelika je uopšte nismo imali, a danas smo imali jednu dobru fudbalsku liniju gdje je lopta brzo cirkulisala i gdje smo odigravali dobre pasove. I tu je bilo opuštanja u prvom poluvremenu, šest-sedam minuta, poslije vodstva od 2:0, ali to je malo i normalno. Pokušali smo da u drugom poluvremenu uvedemo par igrača koji ili nikako nisu igrali ili više mjeseci nisu igrali, tako da i njima malo damo apetit i da oni naprave pritisak na igrače koji stalno igraju”, rekao je trener Radnika Slavko Petrović.