PLBiH – Premijer liga BiH

Sve o fudbalu u BiH

Nova pobjeda Borca na pripremama

Borac je jučer ugostio FK Rudar Prijedor i u odličnom meču je stigao do nove pobjede na pripremama.

FK Borac pruža odlične partije od početka priprema, a u novoj pripremnoj utakmici slavili su protiv prijedorskog Rudara rezultatom 4:3. Broj primljenih pogodaka može malo zabrinuti Banjalučane, ali svakako je za pohvalu odlična efikasnost.

Borac je stigao do vodstva nakon što je njihov nekadašnji golman napravio grešku, koju je iskoristio Bojan Marković. Rudar do izjednačenja stiže golom bivšeg igrača Borca Demira Jakupovića, koji je pogodio u 33. minuti. Do kraja poluvremena viđena su još dva gola, po jedan u obje mreže. Prvo je Marković ponovo pogodio u 41. minuta, da bi Kulenović poravnao na 2:2 u samom finišu poluvremena.

U nastavku prvi gol postiže Stojan Vranješ, za novo vodstvo Borca. Nedugo nakon toga Topolović je skrivio penal koji je Goran Zakarić realizovao za 4:2. Igrala se 67. minuta kada je Jaćimović postigao gol za konačnih 4:3. Ovo nije posljednja utakmica Borca u sklopu priprema, jer će u utorak u generalnoj probi na Marakani gostovati ekipi Crvene zvezde.

*Zabranjeno je svako preuzimanje sadržaja bez dozvole autora i navođenja izvora. | PLBiH - Premijer liga BiH.