Tim 6. kola PLBiH: Godine su samo brojka za Velibora Đurića

Nije bilo nimalo lako, obzirom na rekordan broj golova u ovoj sezoni, ali ovo je naših 11 za ovo kolo.
Velibor Đurić Radnik

Foto D. Božić

U subotu su odigrane sve utakmice šestog kola PLBiH, koje je sa 17 postignutih golova bilo najefikasnije do sada. Bilo je izuzetno teško odlučiti se za idealnih 11 ovog kola, jer je dosta igrača odigralo zapažene partije, a ovo je ekipa koju smo mi izabrali ove sedmice.

Golman

Nevres Fejzić

Čelik je protiv Tuzla Cityja stvorio veliki broj šansi i uputio je dosta šuteva, ali nisu uspjeli savladati Fejzića. Istina, nije bilo previše šuteva u okvir gola, ali je sve što je išlo u okvir Fejzić odbranio, i ulijevao je sigurnost svojoj zadnjoj liniji.

Lijevi bek

Slaviša Radović

U prošlom kolu protiv Sarajeva upisao je asistenciju, a isto je uradio i u meču protiv Mladosti. Osim toga, kompletnu utakmicu odigrao je na visokom nivou. Većinu utakmice proveo je na protivničkoj polovini, obzirom na to da su se gostujući igrači opredijelili za čuvanje vlastitog gola.

Štoper

Besim Šerbečić

Šerbečić nastavlja da oduševljava svojim igrama, a već drugo uzastopno kolo je i strijelac. Istina, Sarajevo je primilo gol i stvorio je Velež još par prilika u prvom poluvremenu, ali je ipak gol Šerbečića dao vjetar u leđa igračima Sarajeva, koji su poslije toga stigli do preokreta i važne pobjede.

Štoper

Slavko Brekalo

Brekalo je ovog ljeta stigao upravo iz Tuzla Cityja u Čelik, a protiv svog bivšeg tima je odigrao solidnu partiju. Tuzla City je početkom drugog poluvremena krenula ofanzivnije, ali je Brekalo u paru sa Vrhovcem osujetio sve napade gostiju.

Desni bek

Advan Kadušić

Desni bek Zrinjskog je protiv Borca odigrao svoju pedesetu utakmicu u dresu Zrinjskog, a mali jubilej je obilježio asistencijom za pogodak Govedarice. I pored toga, konstantno je stvarao višak na desnoj strani napada Zrinjskog i učestvovao je mnogo u ofanzivi svog tima.

Centralni vezni

Damir Šovšić

Šovšić je prošle sezone imao dosta problema sa povredama i nije mogao naći pravu formu, ali čini se kako je to sve sada iza njega. Još jednu odličnu utakmicu u dresu Zrinjskog okončao je golom i asistencijom, i sigurno da je igra Zrinjskog kada je on u ekipi puno tečnija i plemenitija.

Lijevo krilo

Miljan Govedarica

Već u europskim utakmicama je pokazao da će biti pojačanje za Zrinjski, a u istom tonu je nastavio da igra i u prvenstvu. Čitavu utakmicu je stvarao probleme odbrani Borca, a dobru igru je krunisao asistencijom za Lendrića, a potom i lijepim golom za 4:0.

Ofanzivni vezni

Velibor Đurić

Kada je u pitanju Velibor Đurić, godine ništa ne znače. Poslije utakmice je izjavio kako se osjeća dobro i kako će igrati dok god je to slučaj. Protiv Mladosti je postigao svoj prvi hat-trick u karijeri, i sasvim zasluženo je ponio epitet igrača kola.

Saša Maksimović

Mladi Maksimović je u potpunosti iskoristio šansu koja mu je ukazana na početku ove sezone. Pružio je još jednu odličnu partiju, a upravo je njegov pogodak bio vrijedan tri boda, koja će puno značiti Slobodi u nastavku sezone, ali svakako i Maksimoviću, za dalji rast samopouzdanja.

Desno krilo

Ermin Zec

Dan prije utakmice je objavljeno da Zec uopšte neće ni putovati u Široki Brijeg, međutim on je ipak stisnuo zube i otputovao sa ekipom. Meč je počeo na klupi, a u nastavku je dobio šansu koju je itekako iskoristio. Prvo je asistirao Veselinoviću za 3:2, a potom je postigao gol vrijedan jednog boda sa teškog gostovanja.

Napadač

Dražen Bagarić

Iako nije postigao pogodak u ovom kolu, Bagarić je odigrao odličnu utakmicu. Bilo ga je posvuda u fazi napada, izborio je penal za vodstvo svog tima od 2:1, a potom je fantastično centrirao za Kvesića, koji je pogodio za velikih 3:1 u tom trenutku.

Trener kola

Amar Osim

U stručnost Amara Osima ne treba sumnjati, a to je još jednom pokazao u Širokom Brijegu. Ostavio je na klupi svoja dva najbolja igrača, Veselinovića i Zeca, koje je uveo u nastavku utakmice i koji su kreirali preokret. Osim se mučio prošle sezone, ali je evidentno da je nakon ljetne pauze i selektiranja igrača ekipa na visokom nivou, sa još prostora za napredak.