(VIDEO) Željezničar ubjedljivo slavio u Doboju kod Kaknja

Pogledajte kako je Željezničar savladao Mladost.

Fudbaleri Željezničara su u okviru 16. kola m:tel Premijer lige BiH savladali Mladost sa 4:0.

U desetoj minuti u šesnaestercu se našao Juričić, šutirao, ali u posljednji trenutak blokira Mahmić. Željezničar je poveo u 26. minuti. Nakon gužve ispred gola Mladosti, najspretnije se snalazi Luka Juričić koji pogađa mrežu domaćih. Dvije minute poslije Alić pokušava sa 30 metara, Erić paradom brani. Nekoliko minuta poslije ponovo Alić šutira iz prekida, Erić ovaj put izbacuje u korner. U posljednjoj minuti prvog dijela nakon ubačaja Milićevića Ermin Zec glavom šutira i pogađa prečku.

Na početku drugog poluvremena udarac Vazde sa distance odlazi malo pored gola gostiju. Mujezinović u 55. minuti volej udarcem pokušava, lopta odlazi preko gola. U 58. minuti bilo je 0:2. Hajdarević je sjajno tukao sa distance, Bukvić uz pomoć prečke odbranio, a na loptu je natrčao Zec i postigao gol. Bojo u 78. minuti iskosa šutira pored gola.

Pobjedu Željezničara potvrdio je Štilić deset minuta prije kraja. Nakon udarca Juričića lopta se odbila do Štilića koji iskosa ubacuje loptu u mrežu. Konačnih 4:0 postavio je Mladen Veselinović, prethodno je Štilić sjajno podvalio, a Veselinović matirao danas nemoćnog Bukvića.